תרגום לתורכית

תרגום נוטריוני תורכית   

אישור הצהרת מתורגמן

תל אביב חיפה הרצליה

notary@380.co.il

משרד ראשי
תל אביב:
טל: 03-5298985
03-5236845
פקס: 03-5222552

דואר אלקטרוני:
notary@380.co.il

רם אפרתי עו"ד נוטריון
notary@380.co.ilסניפים נוספים:
חיפה:
1-800-380-381
הרצליה :
1-800-380-381

המשרד פועל בתחום התרגום הנוטריוני באופן בלבדי מזה כ 7 שנים וביצע עד היום למעלה מ- 14,000 עבודות נוטריוניות שונות
( ארבע עשרה אלף מסמכים ) !
עו"ד נוטריון רם אפרתי מבצע עבודות עבור שגרירות תורכיה בישראל.


תרגום מסמכים לטורקית / נוטריון טורקית


תרגומי מסמכים הינו שירות אשר יש בו צורך ברגעים שונים בחיים. כאשר קיים הצורך בביצוע תירגום למסמך כדאי לפנות אל שירותי תירגום מקצועי ולוודא כי מדובר בבעלי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון. מתורגמנים בעלי ניסיון יודעים כיצד לבצע תרגומים באופן טוב ותקין ויכולים לחסוך את הצורך לשוב אל המתרגם לצורך תירגום חוזר. כמו כן, ניתן לוודא על ידי תירגום מקצועי כי מקבל המסמך המתורגם יבין את המסמך וכוונתו ולא יגרמו אי הבנות שונות.

אחד מהשירותים אשר מציע משרד עו"ד נוטריון רם אפרתי הינו תרגום לתורכית. בשפה התורכית, כמו בשפות אחרות, קיימים מונחים ומטבעות לשון שונים אשר יש צורך לתרגמם במדויק על מנת שמשמעותם תהיה ברורה. מתרגמים מקצועיים השולטים בשפה התורכית ברמת שפת אם יוכלו לבצע תרגום מתורכית מלא ונכון תוך שמירה על משמעותם של הביטויים והמונחים השונים במסמך המקורי.

ניתן לבצע תרגום לתורכית משפות רבות וכן תרגום תורכית לשפות רבות. המשרד אינו מבצע רק תרגום לתורכית אלא גם מייעץ בנוגע לקטעים אשר יתורגמו וכן בנוגע לאופן עריכת הטקסט על מנת שיהיה ברור ומתאים למטרה לשמה מתבצע התרגום ככל האפשר. ניתן לבצע תרגום תורכית לכל מסמך. מסמכים רפואיים, מסמכים עסקיים, מסמכי הגירה, מסמכי שגרירות הינם רק חלק מן המסמכים להם ניתן לבצע תרגום לתורכית.

שירות תרגומים מקצועי מאפשר לכל אדם, חברה או מוסד לקבל תרגום תורכית או תירגום של כל שפה אחרת לכל סוג מסמך. התרגום נעשה באופן מקצועי, נכון ומתאים למטרה לשמה נעשה התרגום. מתורגמנים מקצועיים בעלי ניסיון בביצוע תרגומים יוכלו לסייע לך לקבל תירגום מסמך מכל סוג ולכל מטרה.          

טורקית (Türkçe) היא שפה טורקית דרומית המדוברת בפי 55 מיליון איש בטורקיה ועוד כמיליון בקפריסין, בולגריה, מקדוניה ויוון. צורת הטורקית המדוברת בפי משכילי איסטנבול נחשבת לצורת השפה התקנית.

מאז התאסלמות הטורקים ועד 1928 נכתבה הטורקית באמצעות גרסה של האלפבית הערבי ונקראה טורקית עות'מאנית, אך מאז ועד היום נכתבת הטורקית באלפבית הלטיני עקב הרפורמה במערכת הכתב שהנהיג מוסטפה כמאל. שינוי זה הוא הרקע לכך שבדומה לשם המדינה, הנכתב גם "טורקיה", כך שם השפה נכתב גם "טורקית".

הרפורמה בכתב הונהגה במטרה לייצג את צלילי השפה הטורקית ביתר נאמנות, להרפות מאחיזתו של האיסלאם בטורקיה ובאופן כללי להנהיג את טורקיה אל הקדמה. כיום רק חוקרים או אנשים שלמדו קרוא וכתוב לפני 1928 מסוגלים לקרוא טורקית עות'מאנית.

במהלך השנים הושפעה הטורקית מהערבית ומהפרסית עד ש-20 אחוז מאוצר המילים שלה היה שאול משתי שפות אלו. עם זאת, במהלך שנות ה־30 ניסו הטורקים "לטהר" את שפתם ולהוציא משימוש מילים ממקור זר – בעיקר מילים שאולות מהשפות הערבית והפרסית – מה שפישט מאוד את הסגנון הספרותי של השפה הטורקית והפך אותה דומה יותר לטורקית העממית. גם כיום, כ-10% מאוצר המילים התקני בטורקית הוא ממקור ערבי ופרסי, דבר המאפשר למצוא עשרות מילים בשימוש יומיומי שדומות למילים עבריות, ובין היתר: merkez (מרכז, מערבית: مركز), sebep (סיבה, מערבית: سبب), iptal (ביטול, מערבית: إبطال), nokta (נקודה, מערבית: نقطة), saat (שעה, מערבית: ساعة), hüriyet (חירות, מערבית: حرية), tembel (טמבל, מילה שקיימת גם בפרסית, ואולי הגיע לעברית דרך ערבית מדוברת. בטורקית משמעותה "עצלן" ולא "טיפש").

הרפורמה שערך מוסטפה כמאל אטאטורק בשפה הטורקית, שעיקרה החלפת הכתב הערבי בכתב הלטיני, כללה גם החלפת מילים רבות ממוצא ערבי ופרסי במילים משורשים טורקיים. חלק מהשינויים האלה התקבלו, אולם חלק ניכר מאוצר המילים הטורקי עדיין שאול מערבית ומפרסית. במהלך המאה ה-20, וגם כיום, היו לשונות אירופה המקור העיקרי לשאילת מילים חדשות. כיום כולל אוצר המילים הטורקי מילים רבות שמקורן בצרפתית. המוסד לשפה הטורקית עדיין עוסק בהחלפת המושגים הזרים במושגים טורקיים. 

 

  פרטי התקשרות:

משרד ראשי: תל אביב
רם אפרתי עורך דין נוטריון
יגאל אלון 120 (בית קליפורניה), תל אביב, 67443
טל: 03-5298985 פקס: 03-5222552
דואר אלקטרוני: notary@380.co.il

Google+
סניפים נוספים:
דואר אלקטרוני: notary@380.co.il


חיפה:
1-800-380-381
חסן שוקרי 24, מיקוד: 33105


הרצליה:
1-800-380-381
רחוב אבא אבן 18, קומה 2, אזור התעשייה הרצליה פיתוח

 

שיווק באינטרנט על ידי EYEWEB